Makale Tarihi: 12.05.2021
Görüntülenme: 674

14 Mayıs Eczacılık Günü Etkinlikleri ''Elif Şandan Doygun ile Nefes Teknikleri ve Kahkaha Yogası ile Stres, Kaygı ve Öfkeyle Baş Etme''

Elif ŞANDAN DOYGUN ile NEFES TEKNİKLERİ ve KAHKAHA YOGASI ile STRES, KAYGI ve ÖFKEYLE BAŞ ETME

Değerli Meslektaşlarımız,

Nefes Teknikleri ve Yoga Eğitmeni Elif Şandan Doygun ile Eczacılık Günü Etkinlikleri kapsamında, 15 Mayıs Cumartesi günü, doğru nefes, nefes teknikleri ve kahkaha yogası ile stres, kaygı ve öfkeyle baş etmenin yollarını öğreneceğimiz etkinliğimizde buluşuyoruz.

İçinden geçmekte olduğumuz bu süreçte, çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu yöntemleri deneyimlemek üzere, tüm meslektaşlarımızla bu keyifli etkinlikte bir arada olmak dileğiyle.

Etkinlik içeriği:

  • Nefesi fark etme
  • Doğru nefesin tanımı ve adımları
  • Doğru nefes almanın & nefes tekniklerini uygulamanın önemi
  • Stres, kaygı, öfke gibi anlarda uygulanabilecek nefes teknikleri
  • Kahkaha yogası tekniği ve egzersizleri ile bağışıklık sistemlerini güçlendirme; kendilerini iyi hissettirecek mutluluk hormonunu daha yoğun salgılamalarına yardımcı olacak çalışmalar
  • Stres, gerginlik ve öfkeyi kahkaha yogası tekniğiyle azaltma; katılımcıların kendilerini daha olumlu ve mutlu hissetmelerini sağlama üzerine çalışmalar.

Elif Şandan Doygun

Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nde, yüksek lisans eğitimini Pazarlama İletişimi üzerine İngiltere'de Bournemouth Üniversitesi'nde tamamladı. 11 yıl bu alanda çalıştı ve 2009 yılında kurumsal iletişim alanındaki çalışmalarını bırakarak; Türkiye'de ve yurtdışında alanında uzman eğitmenlerden, Nefes Terapistliği, Doğru Nefes Alma ve Nefes Teknikleri, Yetişkinler için Yoga, Çocuklar ve Gençler için Yoga, Yoga Terapi, Kahkaha Yogası ve Hamile Yogası konularında eğitimler aldı ve 11 yıldır bu konularda Antalya başta olmak üzere Türkiye'nin farklı illerinde seminerler, eğitimler, uzmanlaşma programları ve dersler vermektedir.

Şu anda ise TheLifeCo Akra Antalya'da “Yoga & Nefes Teknikleri Eğitmeni” ve “Nefes Terapisti” olarak görev yapmaktadır.

Tarih: 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü Saat:12:00-13:00
Toplantı Linki:https://us02web.zoom.us/j/83698098425
Meeting ID: 836 9809 8425