Makale Tarihi: 30.03.2020
Görüntülenme: 1344

Basın ve Eczacı Kamuoyuna

Basın ve Eczacı Kamuoyuna

İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte ekibim ile birlikte meslektaşlarımız için canla başla COVID-19 savaşında öncülük ediyoruz. Koruyucu birçok önlem ve uygulama ile sağlıklı kalmaya özen göstererek, sağlık hizmetini sürdürmek için yüksek azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu öyle bir dönem ki; sadece mesleki olgularımızın değil, insani ve ahlaki vasıflarımızın da sınandığı, birlik yapımıza ve katkılarına yüksek inançla ihtiyaç duyulduğu, acımasız bir can pazarının yaşandığı, tüm dünyada göz göre göre her türlü dramın sergilendiği ve bizim de önümüzde ayan beyan gelecek günlerin fragmanının adeta bir korku filmi gibi gözler önüne serildiği iç karartıcı bir dönemdir.

Bugün TEB Başkanı Ecz Erdoğan Çolak'ın bir televizyon yayınında sarf ettiği ve sonrasında da TEB Merkez Heyeti imzası ile Basına ve Kamuoyuna başlığı ile yayınlanan yazısında; ‘'Bakanlıkça Eczanelere hızlı corona kiti dağıtılırsa 26.000 eczanede bu testi yapar hastanelerde yığılmanın önüne geçeriz‘' söyleminin vahim ve endişe verici bir söylem olduğunu, sağlık hizmeti sunan siz meslektaşlarımızı ve eczane çalışanlarımızı göz göre göre hiç bir riske atmama konusunda kararlığımızı bildiriyoruz.

MESLEKTAŞLARIMIZIN VE ÇALIŞANLARIMIZIN, RUH VE BEDEN SAĞLIĞI ADINA GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALACAĞIMIZI, MESLEK GRUBUMUZUN SAĞLIK SİSTEMİ İÇERİSİNE SÖZDE DEĞİL GERÇEK ANLAMDA YER ALANA KADAR SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDECEK OLAN HER TÜRLÜ UYGULAMAYA KARŞI DURACAĞIMIZI BEYAN EDİYORUZ.

Ecz. Mehmet ERTEKİN
Antalya Eczacı Odası
Yönetim Kurulu Başkanı