Makale Tarihi: 1.07.2020
Görüntülenme: 839

Bitki Mühendisliği ve Menopozda Tedavi Yaklaşımları - Uzmanına Sor Söyleşileri-2

Antalya Eczacı Odası Akademisi'nin, “Uzmanına Sor Söyleşileri”nin ikincisi Bionorica İlaç ‘Bitki Mühendisliği Buluşmaları' ile devam ediyor.

2 Temmuz Perşembe günü saat 11.00'de Bitki Mühendisliği ve Menapozda Tedavi Yaklaşımları hakkındaki online etkinlikte Prof. Dr. Ümit İnceboz Menapoz ve Tedavi Yaklaşımlarını anlatacak.

Söyleşilerimiz ZOOM üzerinden online olarak yapılacaktır. Meslektaşlarımıza söyleşi günü yayından 1 saat önce ZOOM davet linki gönderilecektir. Katılım 500 kişi ile sınırlıdır.

Tüm meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

Başlık: Bitki Mühendisliği ve Menopozda Tedavi Yaklaşımları

Bionorica ve Bitki Mühendisliği Kavramı – Bionorica Genel Müdürü Dr. Bedri Toker,

Tedavi Alanları ve Ürün Portföyü – Ürün Müdürü Arda Sefa Karasu,

Menopoz ve Tedavi Yaklaşımları – Prof. Dr. Ümit İnceboz

Konuşmacılar hakkında kısa özgeçmiş bilgileri şöyledir;

Dr. Bedri Toker,

1980 yılında Almanya'da Tıp Fakültesini tamamlayarak hekimliğe başlamıştır ve 1984 yılında uzmanlığını alarak profesyonel hayatına devam etmiştir. Almanya ve Türkiye'de P&G, Madaus AG, Boehringer Ingelheim, Merck, Nycomed ve Hexal gibi pek çok uluslararası firmada Genel Müdür ve CEO pozisyonlarında görev almıştır. Son olarak Medconcept isimli İlaç ve danışmanlık firmasını kurmuş ve devamında Bionorica Türkiye'nin ülkemize gelmesini sağlamıştır.Görevine Bionorica Genel Müdürü olarak devam etmektedir.

Prof. Dr. Ümit İnceboz,

1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlayarak hekimlik görevine başlamıştır ve 1995 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığını alarak görevine devam etmiştir. 1992-1995 yılları arasında Avustralya Sydney Üniversitesi Royal Prince Alfred Hospital ve Sydney IVF Merkezinde pek çok çalışma ve araştırmada yer almıştır. 1993 yılında Avustralya Fertilite Cemiyeti tarafından “Genç Bilim İnsanı – En İyi Araştırma Birincilik Ödülü” ile ödüllendirilmiştir. 1995 yılında tekrar Türkiye'ye dönen hekimimiz 1996 yılında “Yardımcı Doçent”, 200 yılında “Doçent” ve 2009 yılında da “Profesör” ünvanını alarak profesyonel hayatına devam etmiştir.

Arda Sefa Karasu,

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, İşletme Yönetimi lisansı ve Pazarlama yüksek lisansı yaparak profesyonel hayatına başlamıştır. 2011 yılı itibariyle sağlık sektörüne ve 2012 yılı sonu ile beraber ilaç sektöründe sırasıyla Ürün Tanıtım Temsilciliği, Ticari Pazarlama Yöneticiliği, Pazarlama Danışmanlığı ve Ürün Müdürü pozisyonlarında bulunmuştur. Genesis İlaç, Er-Kim İlaç firmalarında görev yapmış ve son olarak Bionorica Türkiye'de Ürün Müdürü olarak görevine devam etmektedir.