Makale Tarihi: 21.06.2019
Görüntülenme: 947

Bitkisel Drogların Makroskobik ve Mikroskobik Özellikleri İsimli Kitap Lansmanı ve Brifingi Hakkında

Bilindiği üzere Antalya Eczacı Odası Eczacılık Akademisi,meslektaşlarımızın dünyada kabul edilen kalite standartlarında eczacılık hizmeti sunması, bilgilerini sürekli güncellemesi ile ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda meslek içi eğitimler, sertifikasyon programları, bilimsel toplantı, sempozyum ve konferanslar düzenlemek amacıyla odamız bünyesinde geçtiğimiz sene kurulmuştu.

“En Yakın Sağlık Danışmanı“ olan eczacılarımızın, eczanelerinin Birinci Basamak Sağlık Tesisi olduğunun Sağlık Bakanlığınca teyit edildiği şu günlerde yine meslektaşlarımızın danışman kimliklerini ön plana çıkartmak üzere, Prof.Dr. Fatih Demirci, Prof.Dr.Yavuz Bülent Köse ve Doç.Dr.Gökalp İşcan tarafından hazırlanan “Bitkisel Drogların Makroskobik ve Mikroskobik Özellikleri “ isimli kitap Akademimizin desteği ile Odamız tarafından yayımlanmıştır.

Kitabın lansmanı 26 Haziran Çarşamba günü bir basın toplantısı ile yapılacak olup aynı gün meslektaşlarımıza ayrıca bir tanıtım yapılacaktır.

Tanıtımda hem makroskopik olarak hem de mikroskop altında incelenecek olan ve örnek olarak getirilen birçok drog hakkında , yayımlanan kitabımızdaki bilgilerin ışığında meslektaşlarımızın değerlendirme yapmaları noktasında önemli bilgiler de ayrıca verilecektir.

Yenilenen yeni yüzü ile hizmete açılan Meltem Şubemiz de gerçekleştirilecek olan ve 26 Haziran Çarşamba günü saat 13:30 da başlayacak olan brifinge tüm meslektaşlarımızın katılımını bekliyoruz.