Makale Tarihi: 3.06.2020
Görüntülenme: 864

Manuel Olarak Karşılanan Yurt Dışı Ssk'lıların Fatura ve Ekleri Düzenlenirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1- YURTDIŞI FATURA PAKETLERİNİ TESLİM ETTİĞİNİZ DİLEKÇE EKLERİNDE DÖKÜM LİSTESİ, E-ARŞİV FATURA VEYA E-FATURA KAŞE VE İMZALI OLMALIDIR.

2- DEVLET HASTANELERİ, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANELERİ, ÖZEL HASTANELER VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN REÇETELERDEN ECZANELERCE MUAYENE ÜCRETİ ALINMASI İŞLEMİ 8 MART 2012 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN REÇETE KATILIM PAYI UYGULAMASIYLA KALDIRILMIŞTIR.

YURT DIŞI SSK REÇETELERİNİ SGK'YA FATURA EDERKEN AŞAĞIDAKİ HUSUSLARA DİKKAT EDİLMESİ VE EKTE BULUNAN FORMATTA EVRAK DÜZENLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

  • FATURA PAKETLERİ BUNDAN BÖYLE SAĞLIK SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN (TRT-GÜLLÜK KAVŞAĞI) 3.KATINDA BULUNAN 203 NO'LU ODAYA TESLİM EDİLECEKTİR.ÖDEMELERİN VE TEKNİK KONTROLÜN HIZLI YAPILABİLMESİ İÇİN TESLİM ESNASINDA EVRAKLAR KURUM YETKİLİLERİ TARAFINDAN KONTROL EDİLECEK OLUP EKSİKLİK TESPİT EDİLMESİ DURUMUNDA EVRAKLAR KABUL EDİLMEYİP İADE EDİLECEKTİR.
  • FATURA 2 SURET OLACAKTIR.
  • FATURA ÜZERİNDE ÇALIŞAN VE YAKINI, EMEKLİ VE YAKINI VE MUAF OLARAK ALINAN LİSTELERDEKİ TUTARLAR TOPLANIP BRÜT TUTARLARI ÜZERİNDEN İSKONTO VE KATKI PAYI DÜŞÜLEREK ÖDENECEK BÖLÜME NET TUTAR YAZILACAKTIR.
  • DÖKÜM LİSTESİNDE OLUŞTURULAN REÇETELERE SIRA NUMARASI SAĞ ÜST KÖŞESİNE YAZILACAK LİSTEDEKİ TUTAR İLE FATURADAKİ TUTARLAR MUTLAKA AYNI OLACAKTIR.
  • 8 MART 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN REÇETE KATILIM PAYI UYGULAMASI BAŞLADIĞINDAN DOLAYI EKTE BULUNAN İCMAL LİSTELERİ VE DİLEKÇE ÖRNEĞİNE “REÇETE KATILIM PAYI” SÜTUNU İLAVE EDİLMİŞTİR.

ÖNEMLİ NOT: MEDULA SİSTEMİNDE AYNI BRANŞA 10 GÜN İÇİNDE 2. KEZ GİDİLİRSE 5 TL MUAYENE ÜCRETİ SİSTEM TARAFINDAN OTOMATİK OLARAK REÇETE ÇIKTISINA YANSITILAMADIĞINDAN DOLAYI AYNI HASTAYA AİT AYNI BRANŞA 10 GÜN İÇİNDE GİDİLMESİ SONUCU DÜZENLENEN REÇETELERDEN İLAVE 5 TL MUAYENE ÜCRETİ ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

YURT DIŞI SSK DİLEKÇE
YURT DIŞI SSK İCMAL LİSTELERİ