Makale Tarihi: 4.04.2016
Görüntülenme: 1452

Yurt Dışı Ssk'lıların Mart 2016 Dönemi Fatura Ve Ekleri Düzenlenirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

ÖNEMLİ NOT:

1- YURTDIŞI FATURA PAKETLERİNİ TESLİM ETTİĞİNİZ DİLEKÇE EKLERİNDE DÖKÜM LİSTESİ İLE FATURANIN ASLI GİBİDİR YAPILMIŞ FOTOKOPİSİ VE PRİM BORCU YOKTUR YAZILARI BULUNACAKTIR.

2- DEVLET HASTANELERİ, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANELERİ, ÖZEL HASTANELER VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN REÇETELERDEN ECZANELERCE MUAYENE ÜCRETİ ALINMASI İŞLEMİ 8 MART 2012 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN REÇETE KATILIM PAYI UYGULAMASIYLA KALDIRILMIŞTIR.

01 - 31 MART 2016 TARİHLERİ ARASINDA KARŞILANAN YURT DIŞI SSK REÇETELERİNİ SGK'YA FATURA EDERKEN AŞAĞIDAKİ HUSUSLARA DİKKAT EDİLMESİ VE EKTE BULUNAN FORMATTA EVRAK DÜZENLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

  • 1 KASIM 2013 TARİHİNDEN İTİBAREN 2012 YILINA AİT EK-5 FORMLARINDAKİ SATIŞ HASILAT TUTARI 700.000 TL NİN ALTINDA OLAN ECZANELERİN, YANİ ECZACI İSKONTOSU "0" OLAN MESLEKTAŞLARIMIZIN EKTEKİ ÖRNEK FATURADA GÖRÜNEN ECZANE HİZMET BEDELİNİ HESAPLARKEN REÇETE BAŞINA 0,75 TL OLARAK HESAPLAMALARI GEREKMEKTEDİR.
  • FATURA PAKETLERİ BUNDAN BÖYLE SAĞLIK SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN (TRT-GÜLLÜK KAVŞAĞI) 3.KATINDA BULUNAN 307 NO'LU ODAYA TESLİM EDİLECEKTİR.ÖDEMELERİN VE TEKNİK KONTROLÜN HIZLI YAPILABİLMESİ İÇİN TESLİM ESNASINDA EVRAKLAR KURUM YETKİLİLERİ TARAFINDAN KONTROL EDİLECEK OLUP EKSİKLİK TESPİT EDİLMESİ DURUMUNDA EVRAKLAR KABUL EDİLMEYİP İADE EDİLECEKTİR.
  • FATURA 1 ADET ASIL , 2 ADET SURET OLACAKTIR. (1 ADET SURET ECZACI TARAFINDAN ONAYLANMIŞ FOTOKOPİ OLABİLİR.)
  • TÜM REÇETE VE İCMAL LİSTELERİNDEN 1 SURET FOTOKOPİ ÇEKİLECEK VE ECZACI TARAFINDAN ONAYLANMIŞ 1 SURET FATURA FOTOKOPİSİ İLE BİRLİKTE ASIL EVRAKLARI İÇEREN ZARFA AYRI OLARAK BİR POŞET DOSYA İÇERİSİNDE KONULACAKTIR.
  • BUNDAN BÖYLE YURT DIŞI SSK'LILARA TEK FATURA KESİLECEKTİR.
  • FATURA ÜZERİNDE ÇALIŞAN VE YAKINI , EMEKLİ VE YAKINI VE MUAF OLARAK ALINAN LİSTELERDEKİ TUTARLAR TOPLANIP BRÜT TUTARLARI ÜZERİNDEN İSKONTO VE KATKI PAYI DÜŞÜLEREK ÖDENECEK BÖLÜME NET TUTAR YAZILACAKTIR. İSKONTO VE KATILIM PAYLARI TOPLANIP AYNI SATIRDA GÖSTERİLECEKTİR. (BAKINIZ ÖRNEK FATURA)
  • DÖKÜM LİSTESİNDE OLUŞTURULAN REÇETELERE SIRA NUMARASI SAĞ ÜST KÖŞESİNE YAZILACAK LİSTEDEKİ TUTAR İLE FATURADAKİ TUTARLAR MUTLAKA AYNI OLACAKTIR.
  • 8 MART 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN REÇETE KATILIM PAYI UYGULAMASI BAŞLADIĞINDAN DOLAYI EKTE BULUNAN İCMAL LİSTELERİ VE DİLEKÇE ÖRNEĞİNE “REÇETE KATILIM PAYI” SÜTUNU İLAVE EDİLMİŞTİR.

MEDULA SİSTEMİNDE AYNI BRANŞA 10 GÜN İÇİNDE 2. KEZ GİDİLİRSE 5 TL MUAYENE ÜCRETİ SİSTEM TARAFINDAN OTOMATİK OLARAK REÇETE ÇIKTISINA YANSITILAMADIĞINDAN DOLAYI AYNI HASTAYA AİT AYNI BRANŞA 10 GÜN İÇİNDE GİDİLMESİ SONUCU DÜZENLENEN REÇETELERDEN İLAVE 5 TL MUAYENE ÜCRETİ ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

YURT DIŞI SSK DİLEKÇE
YURT DIŞI SSK İCMAL LİSTELERİ
YURT DIŞI SSK ÖRNEK FATURA